אילוף כלבים

 

 

אורית זנגביל הינה מאלפת כלבים מדופלמת בהיותה בת 13 אילפה כלב פעם ראשונה ומאז לא הפסיקה.
בשירותה הצבאי הוכשרה אורית בקורס מאלפי כלבים בסיסי ובקורס הכשרת כלבי סיור ותקיפה.
קורס נוסף עברה אורית במרכז הישראלי לאילוף כלבים בהדרכתו של מאמן הכלבים המקצועי והמיומן אמיר שוורץ.
אורית המשיכה ללמוד אצל מאמן הכלבים האומן אבנר רז המכונה בשמו "הלוחש לכלבים" ומומחיותו הכשרת מאלפים מקצועיים. בנוסף עברה אורית קורס נוסף לאילוף כלבי שמירה, הגנה והרחה.
במהלך השנים אילפה אורית מאות כלבים בהצלחה יתרה ולשביעות רצון בעליהם. הקורסים השונים שעברה מסייעים לה בזמן אימון הכלבים, היא מודעת לשפת גוף בזמן אימון הכלב, לימדה את עצמה להמעיט בתנועות גוף בזמן אימון ועל ידי כך ליצור אצל הכלב "התניות נקיות" .
אורית עוסקת באילוף כלבים למשמעת בסיסית, באילוף גורים, אילוף מתקדם ומתן פתרונות לבעיות התנהגות אצל כלבים בוגרים וגורים.
אורית מאלפת כלבים בשתי אופנים או בבית הלקוח או אילוף בפנסיון כלבים.
אפשר לאלף כלבים לבצע דברים שונים, כך למשל בעת אילוף ניתן להכחיד התנהגות לא רצויה של הכלב, למשל כלב נשכן, כלב נבחן וכדומה. אפשר למנוע מהכלב להמשיך ולהשחית רהיטים ולעלות על הספות והשטיחים, למנוע ממנו מלקפוץ על כל אורח, לרדוף אחרי מכוניות, לתקוף חיות אחרות, למשוך ברצועה בכוח בזמן הטיול היומי, להתפרץ לכביש ועוד.
בתוכנית האילוף ילמד כלבכם את הפקודות הבסיסיות כגון רגלי, שב, ארצה, הישאר, אליי, לא, חופשי, למקום.
מטרת האילוף היא ליצור שפה משותפת, מערכת כללים ודרך התנהגות בין הכלב לבעלים. זאת בכך שבמהלך האילוף מגדירים לכלב מה הוא מקומו ומעמדו במשפחה ומראים לו מה היא ההתנהגות הנדרשת והמקובלת ממנו על ידי הצבת גבולות והענקת מסגרת ביטחון.
שיטת עבודתה של אורית מתחילה בבית הלקוח, כך יכולה אורית לראות את הכלב ולהכיר את אופיו, לצפות איך הוא מתנהג עם שאר בני המשפחה ולזהות את המקור לבעיה.
לאחר פגישה זו בונה אורית מערך אילוף המתאים לאופי למזג של כלבכם. אז מתחיל שלב האילוף שמתרחש לרוב בפנסיון, במקרים שונים ניתן לאלף את הכלב גם בבית הלקוח.
בפנסיון ישהה הכלב בין שבועיים לשלושה ושם ילמד פקודות בסיסיות ודרך התנהגות נורמטיבית בסביבת בני אדם. בסיום שלב הפנסיון שב הכלב לביתו, עובר שיעור מיוחד עם כל בני המשפחה ובנוסף הצוות מלווה אותו גם בבית לתקופה של כשלושה חודשים.
אילוף הכלב בבית הלקוח נמשך כ 8-10 שיעורים, שלושת השיעורים הראשונים מתבצעים על ידי המאלף בלבד ולאחר מכן משתלבים בשיעורים שאר בני הבית. בזמן האילוף על בני הבית להיות עקביים בתהליך האילוף ולתרגל את האילוף עם הכלב מדי יום עד גמר האילוף.Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.

Follow us

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod.